Home Actualitate Gorghiu le-a mulțumit tuturor celor care și-au „adus aportul” ca prințul Paul...

Gorghiu le-a mulțumit tuturor celor care și-au „adus aportul” ca prințul Paul să fie extrădat

DISTRIBUIŢI

Într-o exprimare pleonastică deplină, Alina Gorghiu le-a mulțumit tuturor celor care și-au adus aportul ca prințul Paul să fie extrădat. Sigur că în mod legal, anunțurile privind activitatea Ministerului Justiției ar trebui făcută pe pagina instituției, nu pe pagina personală a mediocrei politiciene care ocupă trecător această funcție.

Însă Gorghiu, postează informațiile obținute în calitatea sa de ministru, în exclusivitate, pe pagina proprie de Facebook și nu invers.

Instanţa de fond din Malta a hotărât predarea lui Paul-Philippe al României.

El a fost condamnat la pedeapsa de 3 ani şi 4 luni de închisoare pentru săvârșirea infracțiunilor de cumpărare de influență și complicitate la abuz în serviciu și pentru un prejudiciu de 9,5 milioane de euro.

Este o decizie așteptată de Ministerul Justiției și de statul român, care face constant eforturi pentru aducerea fugarilor în țară.

Hotârârea nu este definitivă, poate fi atacată. Mulțumesc colegilor de la Ministerul Justiţiei, Administrația Națională a Penitenciarelor, instanței de executare şi tuturor autorităţilor care şi-au adus aportul pentru ca aceasta să fie soluţia.

1 COMENTARIU

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.