Home Sport Simona Halep rămâne fără antrenor! Contractul expiră la finalul anului

Simona Halep rămâne fără antrenor! Contractul expiră la finalul anului

DISTRIBUIŢI

Simona Halep a rămas fără antrenor! Sportiva noastră a renunțat la colaborarea cu belgianul Wim Fissette, după performanța de la Turneul Campionilor, unde a ajuns până în finală, pierdută însă împotriva Serenei Williams.

„Colaborarea mea cu antrenorul Wim Fissette se încheie la finalul acestui an, în urma unei decizii luate de comun acord. A fost un an bun și frumos. Îi mulțumesc și îi doresc succes în continuare”, a scris Halep pagina de facebook.

Fissette și Halep au colaborat din luna februarie, iar rezultatele au fost unele extraordinare pentru Simona, care a fost mult timp și numărul 2 în clasamentul WTA.

Sub comanda lui Wim Fissette, care a mai pregătit și alte nume importante, precum Liscki sau Clijsters, Halep a ajuns în finala de la Roland Garros   și a bifat o semifinală la Wimbledon , înainte de rezultatul foarte bun de la Singapore.

Halep va încheia anul pe locul 3 în clasamentul mondial, fiind depășită doar de Maria Sharapova și Serena Williams.

 

POSTAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

DISCLAIMER
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.